Profesjonalny ekspres ciśnieniowy

0
673

Lubisz dobrą aromatyczną kawę? Planujesz otworzenie restauracji lub kawiarni? Zatem musisz zastanowić się nad kupnem ekspresu ciśnieniowego z prawdziwego zdarzenia. O tym jak wybrać ekspres ciśnieniowy do kawiarni możesz się dowiedzieć z tego artykułu.

Jak zapewne się domyślasz, wybranie ekspresu ciśnieniowego do kawiarni to dosyć rozbudowane zagadnienie. Kluczem jest określenie orientacyjnego budżetu oraz sposobu finansowanie zakupu. Wysokiej klasy sprzęt to duży wydatek, nawet dla dobrze prosperujących kawiarni. Zatem na czym oprzeć swoje założenia, żeby wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Ekspres ciśnieniowy kolbowy czy automatyczny?

Jaki ekspres kolbowy do kawiarni wybierzesz zależy od wielu czynników. Skupmy się jednak na tym, kiedy w ogóle warto postawić na ekspres kolbowy? Tego rodzaju ekspres sprawdzi się wtedy, gdy w swojej kawiarni chcesz uwypuklić tradycyjne podejście do parzenia kawy. Jest to wybór, który daje wrażenie prestiżu i profesjonalizmu.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch i nie ma wyjątkowo dużej presji na tradycyjne parzenie kawy. Wybór rozwiązania automatycznego obniża jakość oferowanego napoju jest jednak świadomym kompromisem pomiędzy kosztem, wygodniejszą obsługą a finalnym efektem. Świetnie sprawdzi się w barach, pubach oraz na stacjach benzynowych.

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawiarni wybierzesz zależy od wielu czynników. Skupmy się jednak na tym, kiedy w ogóle warto postawić na ekspres ciśnieniowy?

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres?

Poza rozstrzygnięciem potyczki kolbowy vs automatyczny, warto zwrócić uwagę na parę pobocznych, lecz istotnych kwestii. Po pierwsze, istotne są umiejętności personelu, warto mieć na uwadzę, że niedoświadczony personel może nie wykorzystywać potencjału ekspresu z wyższej półki. Poza tym liczy się chłodna kalkulacja możliwości technicznych (maksymalna liczba przygotowywanych kaw na godzinę, wielkość zbiornika na wodę, wielkość hoppera, częstotliwość działań konserwacyjnych).

Forma finansowania ekspresu

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup za gotówkę. Alternatywnym i często stosowanym rozwiązaniem jest dzierżawa sprzętu. W przypadku ekspresów umowa dzierżawy z reguły trwa przez 2-3 lata. Oczywiście profesjonalny sprzęt może kosztować naprawdę bardzo dużo, dlatego warto na chłodno przekalkulować czy na obecnym etapie rozwoju kawiarnia potrzebuje ekspresu ciśnieniowego z najwyższej półki. Warto mieć na uwadzę ewentualne koszty serwisu oraz plan B w przypadku poważnej awarii.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.